Loading...
شهرستان پاکدشت
از ساعت 8 الی ساعت 22
0938 581 90 92

قطع:رُقعی

تعداد صفحات:566 صفحه

تعداد موجود:1 جلد


درباره کتاب

کتاب «وقتی مهتاب گم شد» شرح زندگی سردار شهید علی خوش‌لفظ و روایتی از یک واقعه‌ی تاریخی شبیه اساطیر است .واقعیت زندگی و رزم مردی که «خود واقعی اش» را در «شبی که مهتاب گم شد»، پیدا کرد.

علی خوش لفظ همزمان با وقوع انقلاب اسلامی دچار تحول و دگرگونی در اهداف و آرمان‌ها شد و همین انقلاب درونی سرانجام زندگی‌اش را تغییر داد. او بچۀ بازیگوش محلۀ «شترگلوی همدان» بود که روزگاری از دیوار راست بالا می رفت، اما پس از یازده بار مجروحیت دیگرنمی توانست حتی روی تخت بیمارستان بنشیند.

طی ۸ سال جنگ، ۸۰۰ نفر از رفقایش شهید شدند که با نود نفر از آنان عقد اخوت بسته بود. از این جماعت هشت نفرشان پارۀ تن او بوده اند. برادرانی چون علی محمدی، نادر فتحی، حبیب مظاهری، رضا نوروزی، عباس علافچی، بهرام عطائیان، جمشید اصلیان، و علی چیت سازیان که به رفیق اعلی رسیدند

علی رفیق نیمه راه نبود.او پس از سال‌ها تحمل رنج ناشی از جانبازی و صبر در برابر دوری یاران و دوستان، ۲۹ آذر ماه سال ۱۳۹۶ آسمانی شد.علی، پای دو برادر شناسنامه ای، جعفر و امیر، را نیز به جبهه باز کرد. آن دو نیز خدایی شدند. شیرازۀ کتاب خاطرات علی با آن دو بسته می شود.

نظرات کاربران